Adršpašsko-teplické skály

Tolik fascinujících zákoutí jako v Adršpašsko-teplických skalách uvidíte jen málokde. Adršpašsko-teplické skály jsou největším a nejdivočejším skalním městem Střední Evropy. Nejsou atrakcí na jeden den, tady můžete žasnout celý život.

Ardšpach - Starostová a starosta

Jako byste se ocitli ve zkamenělém městě! V Adršpašských skalách se projdete po Sloním a Malém náměstí, uvidíte Gotickou branku i Čertův most a Prašnou branou se vydáte ke Skalnímu hradu. Toto město však není ledajaké a každou chvíli narazíte na výtvor matičky Přírody. Za Strážcem skal se tyčí Orlí hnízdo (mimochodem, v Teplických skalách má hnízdiště zase sokol stěhovavý), zpoza rohu na vás vykoukne Lvice, Želva, Slon a Sova. Projdete se Myší dírou i Vlčí roklí a nakonec se nestačíte divit, jak je to tu všechno pohádkově krásné! Především Krakonoš zdejší kraj hodně poznamenal. Najdete zde jeho Lenošku, Ložnici a Piáno.

Adršpach

Zatopená pískovna v Adršpachu s průzračně čistou vodou a bělostnými písečnými plážičkami se právem považuje za naše nejkrásnější skalní jezírko – pro svoji atraktivitu se objevilo v nejedné pohádce, např. Třetí princ, Z pekla štěstí 2 aj. Kolem jezírka vás provede prohlídkový okruh, v létě si můžete zapůjčit loďku. Jezírko je součástí národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály v CHKO Broumovsko.

Jezírko v Adršpachu

Zdroj: www.skaly-adrspach.cz a itras.cz

Napsat komentář